نقطه سر خط

نقطه سر خط
پیام های کوتاه
آخرین نظرات
  • ۳۱ ارديبهشت ۹۶، ۲۲:۳۰ - یا حسین
    یاعلی

۱۴ مطلب در ارديبهشت ۱۳۹۶ ثبت شده است
چهار سال که چیزی نیست
باید درک کنی که بیست وپنج سال خار در چشم وتیغ در گلوی امیر المومنین علیه السلام یعنی چه⁉️

وباید درک کنی تنهایی  علی را در میان هزاران مسلمان‼️‼️‼️

وباید بچشی حکومت کاخ خضرا نشینان را وباید آنقدر بچشی تا به کربلا برسی ‼️‼️‼️
و باید بفهمی مردم , امام حسین را به پول فروختند یعنی چه....

۱ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۵۳
رسول لطفی

امام خامنه ای:

بدانید هر قدمی که برمیدارید، هر ذره‌‌ کاری که انجام میدهید، هر دلسوزی‌‌ای که میکنید، هر تلاشی که میکنید، پیش خدای متعال محفوظ است...آنچه که شما از حسنه و خیر و با نیتِ خوب انجام میدهید، پیش پروردگار عالم محفوظ است.

 

شرمنده نیستیم، چرا که تمام تلاشمان را برای #روشنگری و علیه #چپاولگری و هوچی گری کردیم و ساکت ننشستیم.

خسته هم نیستیم چرا که هدف خدا و رضای اوست ولاغیر، لذا #رضای_خدا در عمل صالح و نیت خالص است و نه در نتیجه.

نا امید هم نیستیم چون می دانیم آنچه مصلحت و خیر است اتفاق می افتد و خداوند خیر خواه ترین است برای خلقش و شاید زمانی بیشتر برای روشنایی لازم بود و ما نمی دانستیم.

اما می ایستیم و از پای نمی نشینیم. در برابر چپاول، #دروغ، #فتنه و ...

می ایستیم صبورانه و غیور و سری بالا و چشمانی باز و گوش های شنوا.

رصد می کنیم و روشنگری تا آن روز که طلوع فجر پیروزی مستضعفین و ازیادرفتگان فرا رسد.

و اما امروز ...

تبریک به آن هایی که ۴ سال دیگر به #رکود، #بیکاری، #فساد، #تبعیض، #ذلت و شرم رای دادند ...

تبریک به رقیبی که خوب #رقیب_هراسی کرد و با فروش اخلاق، کاپ را بالای سر برد ...

 

تا انقلاب مهدی عج نهضت ادامه دارد...

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۳۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۳:۴۷
رسول لطفی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۵:۱۷
رسول لطفی


انقلاب در مسیر تلاطم وسختی هایی که پشت سر گذاشته و این مردم اند که در همه زمان ها تصمیم گیر بوده اند..موج خروشان این انقلاب که راه افتاده است به همین راحتی از حرکت نخواهد ایستاد! دولت های لیبرالی و منحرف از مسیر انقلابی ناب نمی توانند جلوگیر این حرکت پرخروش باشند نهایتا بتوانند سرعت این حرکت شتاب دهند یا بکاهند...

4سال ناباورانه دولت نئولیبرالی آقای روحانی به پایان خود نزدیک می شود... این مردم هستند که در 29 اردیبهشت می خواهند بین اصول تفکر این دست آقایون که نماد تجمل گرایی اشرافی گرایی تسلیم وسازش با غرب و مخالف انتقاد و حامی سران فتنه88 و.... و تفکر اصیل انقلابی که کمک به مستضعفین قدرت و شجاعت ونشاط ودشمن استکبار جهانی و جهاد علمی و فرهنگی است یکی را برگزینند!

انتخابات 96 فراتر از جدال دو حزب اصول گرا واصلاح طلب است! نبرد بین دو تفکر انقلابی وغیر انقلابی است!

همراهی قالیباف با رئیسی نمونه ای از قدرت ایجاد وفاق ملی در میان نخبگان است که یک دولت موفق و مقتدر به آن نیازمند است.

دیگر همه چیز برای پیروزی مهیاست، رقیب باید به دنبال تهمت ها و توهین های تازه ای باشد....

۱ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۵ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۸:۰۷
رسول لطفی

{امن یجیب المضطر اذا دعا ویکشف السوء...}

دیشب سیل خروشان مردم عاشقی بود که برای عیدی گرفتن از پسر زهرا(عج الله تعالی فرجه الشریف ) با پای پیاده از حرم کریمه اهل بیت به سمت مسجد جمکران عازم بودند ویادآور تجلی گاه موعد اربعین حسینی بود..شور وشعف خاصی زائران دلداده را فرا گرفته بود...

اما آقا کی ظهور می کند؟!چرا با وجود این همه عاشق باز هم ظهور تاخیر افتاده است؟!

مساله مهم اضطرار است.. اضطرار سبب حرکت است زمانی ظهور معنا پیدا می کند که مردم مضطر باشند و حرکت به سمت ولایت در بین طوفان حوادث آخر الزمانی داشته باشند. این اصل ظهور است.. منکر آن نیستیم که حرکت محبت می خواهد اما محبت به آب زلازل وگوارا شخص را به تکاپو وادار نمی کند مگر آن که عطش اورا فرا گرفته باشد...!

متاسفانه برخی اضطرار را به معنای سطحی تفسیر وتبیین می کنند بدین معنا که اضطرار یعنی به این برسیم که ما نمی توانیم جلوی فساد را بگیریم و ناگریز سبب سیل شبهات شده است اما باید بدانیم حرکت تمدن اسلامی در باب اضطرار اینگونه است که سبک زندگی شخص را رشد داده و با عقلانیت بفهمد وبداند که چه قدر محتاج ولایت است وبه حقیقت ولایت برسد تا اضطرار حقیقی را معنا ببخشد!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۲۲ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۵:۵۷
رسول لطفی


ولله که من عاشق چشمان تو هستم

ولله که تو با خبر از این دل زاری

مهمان خیالم شده ای هر شب وهر شب

ولله شبیه من دیوانه نداری

حقا که مرادی ومریدت شده ام من

حقا که تو خورشید زمینی وزمانی

حاشا که به غیر از تو در دلم افتاد

هم سرور وهم بی سر و هم عین وعیانی

هیهات اگر یار بخواهی و نباشم

ای وای به من گر تو مرا یار ندانی

باید به تو زنجیر کنم بند دلم را

جایی وجهانی و چنینی وچنانی

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۱ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۷:۰۱
رسول لطفییا رب المهدی بحق المهدی

اشف صدر المهدی بظهور الحجه

 

به جانم سوگند که تا طلوع صبح صادق به انتظارت خواهم ماند ولحظه ها را با تمام سنگینی به دوش می کشم وسکوت ثانیه ها را به ازای فریاد زمان تحمل می کنم فقط برای رسیدن به لحظه با شکوه وصالت.

دلم برای ورود هر عشقی غیر از عشق تو بن بست است ودیده ام جز برای فراق تو نمی بارد0 بیا که هجر توآیه"ان عذابی لشدید" را تفسیر می نماید0 آقا جان!بحق کوچه وچادر خاکی بیا،بیا که سید علی ماتنهاست وچاهی ندارد که غصه هایش را بااو در میان بگذارد0 بیا ورأس سبز شاپرکهایی باش که در جستجوی قبر یاس سرگردان کوچه های هاشمیند...

۰ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۲۰ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۵:۳۰
رسول لطفی


اما مناظره....!

نگاه ها و اندیشه ها در حکومت اسلامی باید متحول شود و رشد بگیرد تا افراد حکومت بتوانند معیار را تشخیص دهند و خود مصلحت سنجی حکومت خویش را بر عهده گیرند.

مناظرات ظرفیتی است برای تشخیص معیار و حقیقت یابی برای کسانی که مدعی هستند تا بتوان  کسی که اصلح در اهل حق و نزدیکتر به مسیر حق با اندیشه ای در گفتمان حق هستند را شناخت...!

منتهی مشکل اساسی که در مناظرات ماست  جوّ احساسی ورقابتی بی ثمری است که سبب ذبح شدن حقیقت شده است!در شان حکومت اسلامی این نیست که مردم در مناظره ها دنبال هیجان برد وباخت مانند میدان فوتبال باشند! بحث مصلحت ایران وسراسر جهان و 4 سال مقوله جامعه مطرح است...

کاندیداها باید در یک فضای اخلاقی جوری جایگاه ریاست جمهوری را بالا ببرند که هر کس مدعی آن نشود! ما چنان جایگاه ریاست جمهوری را سخیف کردیم که 1600 نفر مدعی ریاست جمهوری شده اند...! اگر مناظره ها فرهنگ سازی بشود می توان حقیقت نما باشد.!

این حکومت پایه آن بر تقوا واخلاق اسلامی است.ما باید تمرین کنیم که فضای مناظره انتخاباتی ما مثل مناظره آمریکایی نباشد..!

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۱۲ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۲:۰۴
رسول لطفی

گفتمان انقلابی

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۹ ارديبهشت ۹۶ ، ۰۸:۵۵
رسول لطفی


مرام نامه

قسمت دوم

۰ نظر موافقین ۲ مخالفین ۰ ۰۷ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۱:۰۴
رسول لطفی

امام خمینی


ما مکلفیم به اینکه در امور دخالت کنیم. ما مکلفیم در امور سیاسی دخالت کنیم؛ مکلفیم شرعاً؛ همان‌طور که پیغمبر می‌کرد؛ همان‌طور که حضرت امیر می‌کرد. در این ایام، که اعلان می‌کنند مسئله انتخاب رئیس جمهور [را]، آن اشخاصی که در حوزه‌ ها هستند، باید دست از کارها بردارند و راه بیفتند توی شهرها و دهات و روستاها و آن جاهای دور افتاده و کمک کنند. و اگر نکنند، فردا مسئول‌اند پیش خدا و اگر مسامحه کنند، فردا مسئول‌اند پیش خدا. مردم را دعوت کنند به دخالت در امور، به انتخاب یک رئیس جمهور صحیح‏...

 

💠مکلف هستید که عمل بکنید و مردم را دعوت کنید... قضیه سپردن یک مملکتى است به دست یک کسى که اگر ناباب از کار در آید، صدمه به اسلام می‌زند، جمهورى اسلامى را از بین می‌برد. این یک مسئله حیاتى است براى شما، براى اسلام و مسلمین. آسان این را نگیرید که ما دخالت نمی‌کنیم؛ یک دسته بگویند: ما دخالت نمی‌کنیم، از باب اینکه امر سیاسى است، به ما چه! این امر سیاسى به همه مربوط است، به اسلام مربوط است...تو مکلفى حفظ کنى. امانت خداست و حفظش امروز به این است که رئیس جمهورش یک رئیس جمهور صحیح باشد.

💠 قدرتهاى بزرگ امروز لمس کرده‌اند که سیلى از اسلام خورده‌اند. آنها از ما بیشتر ملتفت هستند که چه کرده است اسلام با آنها. اینها می‌خواهند این اسلام را کنار بگذارند. چطور کنند؟ حیله‌هاى مختلف؛ یکى هم اینکه شما را وادار کنند که وارد نشوید. خودشان شیطنت کنند یک کسى را تعیین کنند. آن کس که تعیین شد، بکشد ما را به طرف آمریکا، ولو ده سال دیگر. همه باید توجه به این مسائل داشته باشید. مسائل سیاسى مالِ همه است؛کُلُّکُمْ راعٍ.

🔻صحیفه امام،ج15،ص16- دیدار با روحانیون

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۴ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۵:۳۴
رسول لطفی


اعتکاف96

وقتی خانۀ خدا را با خانۀ خودمان مقایسه کنیم، می‌بینیم اگر کاشانۀ ما جایی برای کالبد مادی ما است، مسجد آشیانه‌ای برای روح لایتناهی ما است. بعضی‌ها عظمت روح خود را نیز در مسجد می‌یابند. آخر روح ما خیلی بزرگ است و هر کسی قادر به درک این مطلب نیست. گاهی باید تنها در مسجد ـ که خود از نظر معنوی بسیار با عظمت است و می‌تواند تنها ظرف وجود انسان شود ـ عظمت روح خود را دریافت.

هرچه انسان با اختیار خود ـ البته نه خودسر، بلکه با اذن پروردگار و تحت امر او ـ از دنیا فاصله می‌گیرد، دنیایش هم راحت‌تر می‌شود. عبور از سختی‌های دنیا هم برای او سهل‌تر می‌شود. مانند روزه، که در آن با اختیار نمی‌خوری و نمی‌آشامی و در نتیجه دستگاه گوارشت سالم‌تر می‌شود و سلامتت بیشتر تضمین می‌گردد. اعتکاف یعنی سه روز روزه گرفتن از دنیا. روزه گرفتن از شهر و کوچه و بازار. روزه گرفتن از خانه و کار. روزه گرفتن از اهل و عیال. بعد که برمی‌گردی همۀ امور سهل‌تر می‌شود.

اعتکاف تمرین دست جمعیِ عبادت فردی است. و یافتن گمشدۀ خویشتن در میان جمع. پس باید مراقب بود که در مسجد و در جمع مؤمنان، خودت را گم نکنی و تنها به دیگران مشغول نشوی که تازه باید خودت را پیدا کنی و از او جدا نشوی. و مواظبت کن که جمع را مراعات کنی که تو تنها نیستی. تنها خود را دیدن در کنار دیگران عین خودخواهی است و رعایت جمع در عین حفاظت از تنهایی تمرین خداخواهی. اعتکاف تمرین عجیب رعایت جمع و حفاظت از تنهایی است...

۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۳ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۵:۳۷
رسول لطفی
۲ نظر موافقین ۱ مخالفین ۰ ۰۲ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۷:۲۳
رسول لطفی
۰ نظر موافقین ۰ مخالفین ۰ ۰۲ ارديبهشت ۹۶ ، ۱۲:۱۰
رسول لطفی